Odpowiedzi do podręczników i zeszytów ćwiczeń

Zadanie 6

Jaki ojciec taki syn – dzieci często naśladują swoich rodziców, a dla chłopców w wielu przypadkach wzorem jest ich ojciec.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – oznacza to, że bardzo często zachowania i normy, których nauczymy się w młodości zostają z nami na resztę życia.

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał – rodzina powinna uczyć dzieci od najmłodszych lat postawy, która ułatwi mu przyszłą edukację w szkole i przyswajanie wiedzy.

Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one – jeśli wejdziemy do jakiejś grupy społecznej powinniśmy przyjąć określone tam normy i zachowania.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni – oznacza to, że dzieci często upodabniają się do swoich rodziców. Przyjmują od nich postawy życiowe i zachowania.

Zadanie 7

(PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIE) Zgadzam się, ze słowami Jamesa Baldwina, ponieważ młodzi ludzie często naśladują otoczenie, w tym dorosłych, a zwłaszcza swoich rodziców. Bardzo często mimo podobieństw młodzież chce udowodnić swoją niezależność od osób starszych: buntując się i nie kierując się radami starszych.

Zadanie 8

Zadanie indywidualne

Zadanie 9

A. Prawda

B. Fałsz

C. Fałsz

D. Prawda

Zadanie 10

(PRZYKŁADOWE ROZWIĄZANIE) Uważam, że taki proces socjalizacji nie przyniósłby oczekiwanych skutków, ponieważ zabrakłoby w nim bezpośredniego kontaktu fizycznego między ludźmi, co mogłoby spowodować problemy z nawiązywaniem kontaktów w innej formie niż przez internet. 

© squick.pl