Blackjack Switch — zasady, jak grać

Blackjack Switch to gra karciana będąca odmianą blackjacka, która w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru pozwala graczowi na jawne oszukiwanie. Objawia się to zazwyczaj poprzez przekładanie kart z jednej ręki do drugiej. Na początku gry wnosi się dwa równe zakłady, a druga karta może swobodnie przemieszczać się między rękami graczy. Ponadto, dopóki ręka krupiera liczy 22 punkty, nie jest to uważane za przegraną, a za standardową wygraną w blackjacku. Obecnie istnieje wiele różnych rodzajów blackjacka, w zależności od lokalizacji kasyna.

 

Zasady i cechy gry karcianej Blackjack Switch

Teraz nadszedł czas, aby zrozumieć, jak grać w blackjacka na zmianę. W grze bierze udział sześć do ośmiu standardowych pakietów kart, z których każdy zawiera pięćdziesiąt dwie karty, przy czym jokery są usuwane. Czasami są one rozdawane poza tasowaniem, a po rozdaniu są wysyłane do odcięcia, zanim wyjdzie karta odcięcia. Najczęściej jednak wszystkie karty są używane we wszystkich rundach, ale w eliminatorze mogą być też wystawione inne karty.

Głównym celem tej gry jest pokonanie krupiera, co wymaga zdobycia większej liczby punktów niż liczba 21.

Jedną z cech blackjacka switch jest to, że gracze zawsze stawiają po równo na dwa pola, które mogą zamienić. Wymieniane są tylko drugie karty, które są rozdawane przez tabelę liderów. Ta opcja jest dostępna dla graczy bezpłatnie.

Podstawowe zasady gry Blackjack Switch:

 1. Krupier kończy dobieranie kart po osiągnięciu siedemnastu «twardych» punktów, ale kontynuuje dobieranie po osiągnięciu siedemnastu «miękkich» punktów.
 2. Jeśli krupier zdobędzie dwadzieścia jeden punktów, gra kończy się remisem (zwykle nazywanym push).
 3. Gracze mogą podwoić stawkę na dwóch dowolnych kartach.
 4. Gra obejmuje również podział i ubezpieczenie.
 5. Jeśli gracz wygra na zwykłych kartach, wygrana jest wypłacana tak jak w blackjacku, 1 do 1.
 6. Graczom można zaoferować sarrendę.
 7. Gracz ma możliwość podwojenia dwóch dowolnych kart.
 8. Karty są rozdawane zakryte.
 9. Przed rozpoczęciem gry gracz musi wnieść dwa identyczne zakłady.
 10. Krupier może sprawdzić zamknięte karty, pod warunkiem, że otwarta karta ma 10 punktów lub jest asem. Jeśli tylko jeden krupier ma blackjacka, zakłady wniesione przez pozostałych graczy są automatycznie przegrane.
 11. Jeśli gracz zbierze blackjacka po rozdzieleniu kart, liczy się to jako 21 punktów.
 12. Podwajanie po podziale jest możliwe.
 13. Gracz ma możliwość ponownego podziału do 4 rąk.
 14. Krupier z wynikiem 22 punktów może zostać pokonany przez każdego innego gracza z takim samym blackjackiem, ale sam może zostać pokonany przez graczy z 21 punktami lub mniej.
 15. Blackjack jest wypłacany graczowi jako regularna wygrana.

W kasynach online gracze otrzymują bonusowe wypłaty z zakładów. Ich przyrost zależy od różnych kombinacji w pierwszych czterech kartach, które gracz otrzymuje na kartonikach. Wygrana w takich przypadkach jest obliczana w następujący sposób:

 • W przypadku pary kart jest ona obliczana jako 1 do 1;
 • Jeśli rozdane zostaną trzy takie same karty, stosunek ten wynosi 5 do 1;
 • Jeśli gracz ma dwie pary kart, jego wygrana wynosi 8 do 1;
 • Jeśli cztery karty są takie same, wygrana wynosi 40 do 1.

Rosyjscy gracze w blackjacka stosują się do prawie wszystkich powyższych zasad blackjacka, z wyjątkiem kilku: gracz ma możliwość wczesnego przełamania, krupier nie może dobrać zamkniętej karty, a limit krupiera jest również uważany za «miękkie» siedemnaście punktów.

Przełącznik blackjack

Gracz wnosi dwa równe zakłady na pola. Może on również skorzystać ze specjalnego zakładu bonusowego. Krupier rozdaje karty sobie i innym graczom, a oni z kolei decydują, czy chcą wymienić karty między kartonami. Po tym, jak gracze skompletują zestaw na kartonikach, krupier porównuje karty w swojej ręce z kartami przeciwników. Następnie rozdziela żetony — zabierając je na przegrywających polach i wypłacając na polach wygrywających. Następuje nowa runda, w której kolejność jest powtarzana.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.